22 grudnia świąteczne spotkanie dla mieszkańców Wodzisławia Śląskiego

świąteczne spotkanie jpg

W piątek, 22 grudnia wszyscy będziemy już w iście świątecznym nastroju. To więc dosko-nała okazja do spotkania i wspólnego spędzenia czasu tuż przed Wigilią Bożego Naro-dzenia. Co zaplanowano dla Was w mieście Wodzisławiu Śląskim na ten wyjątkowy dzień? Szczegóły znajdziecie poniżej.

Piątek, 22 grudnia będzie pięknym dniem dla całej wodzisławskiej społeczności. Tego popołudnia mieszkańcy spotkają się w Pałacu Dietrichsteinów, aby wspólnie świę-tować zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Świąteczne spotkanie rozpocznie się muzycznie o godz. 17:00. Na kameralnej scenie wodzisławskiej jednostki wybrzmią kolędy oraz największe świąteczne hity. Wykonają je lokalni artyści Estera Wochnik oraz Radosław Typek z Gramofonowej Kuźni Talentów. Po-nadto rozstrzygnięty zostanie coroczny konkurs prezydenta miasta Mieczysława Kiecy na najpiękniejszy stroik świąteczny. Laureaci jak zwykle otrzymają nagrody. Prace wykonane przez wodzisławian będzie można podziwiać na miejscu, na specjalnej wystawie.

To jednak nie koniec atrakcji. Święta nie mogłyby się odbyć bez spotkania ze Świę-tym Mikołajem. Za Pałacem Dietrichsteinów rozpalone zostanie ognisko, przy którym upiec będzie można pianki. Dodatkowo dla mieszkańców przygotowany zostanie poczę-stunek - barszcz z krokietem. Wszyscy chętni na miejscu będą mogli skorzystać również ze strefy gastronomicznej, w której znajdą się np. bigos czy gorąca czekolada.

- Spędźmy ten wyjątkowy, przedświąteczny czas wspólnie. Bądźmy razem, poroz-mawiajmy i spotkajmy się. Niech ten piękny dzień szczególnie poświęcony będzie naszej wspólnocie – zaprasza prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca.