Coraz bliżej święta...

pałac

Tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia, w niedzielę 17 grudnia zapraszamy do Pałacu Dietrichsteinów na świąteczne spotkanie pełne śpiewu, smaków i dobrej zabawy. Wspólnie czekajmy na te najbardziej wyjątkowe święta w roku.

Nastrajać do świąt będziemy Was już od 15.00. Wówczas rozpoczniemy kolędowanie ze Świątecznymi Gwiazdami Joanny Spandel. Dzieci będą kolędować i śpiewać świąteczne, znane wszystkim dobrze piosenki. Prowadząca zespół Joanna Spandel jest śpiewaczką operową, obdarzoną lirycznym sopranowym głosem o ciepłym, przyjemnym brzmieniu. Podczas swojej kariery zawodowej współpracowała między innymi: z Chórem Polskiego Radia w Krakowie, Operą i Filharmonią Krakowską, Chórem Opery w Hamburgu. Nagrała solowe partie na wielu płytach. Obecnie jest nauczycielem śpiewu klasycznego i rozrywkowego; prowadzi zajęcia z emisji głosu dla chórów i zespołów wokalnych. Współpracuje z polskimi kompozytorami i muzykami m.in. Henrykiem Janem Botorem. W 2018 roku otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Rybnika za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej.

Jednocześnie w pałacowej przestrzeni będą odbywać się warsztaty z lukrowania pierniczków prowadzone przez Kruche Babeczki - kulinarną sekcję Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Razem z plastyczką Aleksandrą Sokallą uczestnicy warsztatów stworzą magiczne, śląskie anioły.

Na 17.00 zaplanowane jest spotkanie z Kingą Kłosińską, etnolożką z Muzeum w Wodzisławiu Śl., która opowie o bożonarodzeniowych tradycjach w całej Europie. Jednocześnie będzie można zwiedzać muzealne wystawy oraz ekspozycję SOWA.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

Zapraszamy serdecznie.