Dane teleadresowe

ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 2
44-300 Wodzisław Śląski


tel. 32 455-25-74

kontakt@muzeum.wodzislaw.pl


NIP: 647-22-25-933
GPS: 50.00240°N, 18.46492°E

Godziny pracy biur Pałacu

poniedziałek – piątek: 730 - 1530

Godziny otwarcia wystaw

PONIEDZIAŁEK

NIECZYNNE

WTOREK

8.00-14.00

ŚRODA

8.00-14.00

CZWARTEK

8.00-14.00

PIĄTEK

14.00-20.00

SOBOTA

9.00-15.00

NIEDZIELA

12.00-18.00

Ostatnie wejście minimum 30 minut przed zamnięciem wystaw

Ceny biletów

Wszystkie atrakcje Pałacu są bezpłatne




Genealogia od kuchni – pod jakimi adresami mieszkali nasi przodkowie

1 plakat

Czy zadawaliście sobie kiedyś pytanie kim tak właściwie jesteśmy, jak nazywali się nasi przodkowie i jakie losy spotykały tych, którzy przed nami pisali karty rodzinnej historii? Jeśli tak to mamy dla Was świetną informację! Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zaprasza na piąte spotkanie z cyklu zajęć pt. Genealogia od kuchni.

 

Spotkanie odbędzie się w piątek 24 marca 2023 r. o godz. 18:00 w Pałacu Dietrichsteinów. Temat spotkania: Sięgając głębiej – Pod jakimi adresami mieszkali nasi przodkowie

 

Odkrywając coraz to starsze gałęzie naszych rodzin możemy dojść do wniosku, że mimo pokaźnej ilości osób w drzewach genealogicznych, właściwie nie wiemy jak wyglądało życie naszych przodków i ich krewnych. W przypadku dziadków czy pradziadków wielu informacji możemy dowiedzieć się wsłuchując się w rodzinne opowieści lub szukając zgromadzonych na strychu pamiątek. Co jednak, jeśli ciekawi nas życie starszych przedstawicieli naszych rodów? Na pomoc przychodzi różnego rodzaju dokumentacja gruntowa, dzięki której możemy dowiedzieć się gdzie mieszkali nasi krewni, jaki posiadali majątek czy który z naszych przodków jako pierwszy zamieszkał na ziemi, którą dzisiaj nazywamy ojcowizną.

 

Uczestnicy spotkania będą mieli okazję wsłuchać się w opowieść Dyrektora Muzeum w Wodzisławiu Śląskim – Sławomira Kulpy, który przedstawi efekty swoich badań dot. wodzisławskiej starówki. Zajęcia będą świetną okazją, żeby dowiedzieć się, gdzie stawiać pierwsze kroki w badaniach dokumentacji gruntowej naszych przodków.

 

Co daje uczestnikom udział w zajęciach?

 

Osoby zainteresowane genealogią z reguły prowadzą badania w zaciszu swoich domów. Czemu warto więc przyjść do pałacu i wziąć udział w spotkaniu? Odpowiedź jest prosta – żeby poznać innych ludzi, którzy podzielają naszą pasję. W chwili obecnej „Genealogia od kuchni” cieszy się zainteresowaniem grupy ponad 20 stałych odbiorców, wśród których znajdziemy zarówno początkujących jak i zaawansowanych badaczy. Zajęcia mogą więc być idealną przestrzenią do wymiany informacji i doświadczeń między uczestnikami szukającymi odpowiedzi na swoje pytania.

 

Cykl spotkań prowadzi Adam Miera – pracownik Muzeum w Wodzisławiu Śląskim