Dane teleadresowe

ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 2
44-300 Wodzisław Śląski


tel. 32 455-25-74

kontakt@muzeum.wodzislaw.pl


NIP: 647-22-25-933
GPS: 50.00240°N, 18.46492°E

Godziny pracy biur Pałacu

poniedziałek – piątek: 730 - 1530

Godziny otwarcia wystaw

PONIEDZIAŁEK

NIECZYNNE

WTOREK

8.00-14.00

ŚRODA

8.00-14.00

CZWARTEK

8.00-14.00

PIĄTEK

14.00-20.00

SOBOTA

9.00-15.00

NIEDZIELA

12.00-18.00

Ceny biletów

Wszystkie atrakcje Pałacu są bezpłatne
Zapraszamy na otwarcie Pałacu Dietrichsteinów!

Otwarcie_pałacu_Dietrichsteinow-plakat-A3_Obszar roboczy 1

Pałacowy weekend przed nami!

Czegoś takiego w Wodzisławiu jeszcze nie było! Po czterech latach remontu i przygotowań otwierają się przed Wami wierzeje Pałacu Dietrichsteinów, by zaprosić Was do odnowionych wnętrz. Już 30 i 31 lipca będziecie mogli zobaczyć nowe wystawy, wysłuchać interesujących wykładów oraz przeżyć niezwykłe spotkanie z żywą historią.

W sobotę startujemy już od 14:00, kiedy to w pałacowym parku rozstawi się prawdziwa średniowieczna wioska pełna wojów, dam i rzemieślników. Nie zabraknie nawet alchemika i kata!

O godzinie 15:00 nastąpi uroczyste otwarcie Pałacu. Już o 15:30 zapraszamy na wykład dr Arkadiusza Kuzia-Podruckiego, który opowie o wystawie „Śląska szlachta. Między Śląskiem a Europą”. Kim byli dawni właściciele Wodzisławia? Co rodzina Lichnowskich ma wspólnego z Grabówką? Gdzie stał Mały Wersal i dlaczego nic z niego nie zostało? Kim był śląski Kopciuszek? O tym wszystkim możecie dowiedzieć się na pierwszym piętrze Pałacu.

O 16:30 zapraszamy na rozstrzygnięcie konkursu na muzealną maskotkę oraz prezentacją nagrodzonego projektu, wybranego z ponad stu przysłanych na konkurs prac.

O 17:00 tajemnice wodzisławskiego piwa Paloczaj przedstawią dyrektor wodzisławskiego Muzeum Sławomir Kulpa oraz piwowar Jan Krysiak – twórca tego unikatowego napitku. Warto wiedzieć, że spotkanie połączone będzie z degustacją J

Niedziela 31 lipca będzie dniem dworskim. Rozpocznie go pokaz mody szlacheckiej w wykonaniu Stowarzyszenia Rekonstrukcji Historycznej i Kostiumingu „Krynolina”. Ponad dwadzieścia osób – mężczyzn, kobiet i dzieci zaprezentuje Wam, jak ubierano się w epoce cylindrów i gorsetów. Później członkowie Stowarzyszenia pokażą Wam jak i czym bawiły się dzieci w XIX wieku.

O godzinie 18:00 zapraszamy na wykład Sławomira Kulpy o historii i dniu dzisiejszym Pałacu Dietrichsteinów. Poznamy dawnych mieszkańców Pałacu, jego dzieje w czasie II wojny oraz epoce PRLu. Zobaczymy szczegóły wykopalisk wokół i wewnątrz budynku.  A wszystko to w pięknej Sali konferencyjnej na pierwszym poddaszu Pałacu.

O 20:00 zapraszamy na koncert zespołu muzyki dawnej „Lux Antiqua”, który wprowadzi Was w baśniowy klimat snu nocy letniej.   

Co jeszcze czeka na Was w Pałacu? Wiele nowych wystaw, zarówno tych dotyczących historii ziemi wodzisławskiej i miasta, jak i innych zagadnień. Czeka na Was sala reprezentacyjna wraz z herbami wszystkich właścicieli pałacu. Czekają na Was konkursy z nagrodami. Czeka wreszcie Ciocia Klocia, która w pałacowym parku będzie prowadziła animacje dla najmłodszych.

Ten weekend zarezerwujcie dla Pałacu Dietrichsteinów, a gwarantujemy, że nie będziecie żałować! Wszystkie punkty programu są bezpłatne.

Zdjęcia:

TAGI:

2022,