ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 2
44-300 Wodzisław Śląski
tel. 32 455-25-74
NIP: 647-22-25-933
GPS: 50.00240°N, 18.46492°E
poniedziałek – piątek: 730 - 1530
|
PONIEDZIAŁEK |
NIECZYNNE |
|
WTOREK |
8.00-14.00 |
|
ŚRODA |
8.00-14.00 |
|
CZWARTEK |
8.00-14.00 |
|
PIĄTEK |
8.00-14.00 |
|
SOBOTA |
9.00-15.00 |
|
NIEDZIELA |
14.00-20.00 |
Ostatnie wejście minimum 30 minut przed zamnięciem wystaw
Wszystkie atrakcje Pałacu są bezpłatne




Już od piątku 21 października w wodzisławskim Muzeum będzie można oglądać wystawę najnowszych obrazów znanej malarki Grażyny Zarzeckiej pod tytułem "Rozdwojenie jaźni". O swoich dziełach artystka opowiada tak:
"Nie wiem czy prawdą jest „teraz” czy „teraz” jest kiedy śnię. Często po przebudzeniu nie wierzę w to co widzę. Nie wiem gdzie leży prawda. Jestem zawieszona między dwoma wymiarami (światami). To spojrzenie na te światy doprowadza do pytań dotyczących sensu życia.
W obu przypadkach moje „ja” przenoszone jest na twórczość, która często pokazuje tragiczną rzeczywistość zakamuflowaną w zniekształconych postaciach. Nie jest to malarstwo łatwe.
Drugie „ja” to kolor i światło. Porywa mnie sam proces kreowania obrazu, sam trud zmagania się z materią. Na tym gruncie powstają prace niefiguratywne o czynnikach emocjonalnych.
Tak oto przeplatają się dwa światy."
Zapraszamy serdecznie na uroczyste otwarcie w piątek 21 października o godzinie 17:00.
Zapraszamy również na oficjalną stronę artystki: http://grazynazarzecka.com/pl/aktualnosci/