Dane teleadresowe

ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 2
44-300 Wodzisław Śląski


tel. 32 455-25-74

kontakt@muzeum.wodzislaw.pl


NIP: 647-22-25-933
GPS: 50.00240°N, 18.46492°E

Godziny pracy biur Pałacu

poniedziałek – piątek: 730 - 1530

Godziny otwarcia wystaw

PONIEDZIAŁEK

NIECZYNNE

WTOREK

8.00-14.00

ŚRODA

8.00-14.00

CZWARTEK

8.00-14.00

PIĄTEK

14.00-20.00

SOBOTA

9.00-15.00

NIEDZIELA

12.00-18.00

Ceny biletów

Wszystkie atrakcje Pałacu są bezpłatne
1 maja - powróćmy jak za dawnych lat

 
1 maja 2014 r. w Święto Pracy w Wodzisławiu Śląskim będzie miało miejsce niezwykłe wydarzenie. GRH „Powstaniec Śląski”, Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Muzeum organizują majówkę pt. „Powróćmy jak za dawnych lat".

 

Już od godziny 10:00 na Placu Zamkowym przed Pałacem w którym mieści się wodzisławskie Muzeum będzie można spotkać zabytkowe pojazdy rodem z PRLu. O godzinie 11:00 przejadą one w kawalkadzie ulicami Wodzisławia na stadion Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie od godziny 12:00 będzie czekał na mieszkańców szereg atrakcji.

 

 

Na stadionie miejskim odbędą się aż cztery wyścigi zabytkowych pojazdów. O godzinie 14 odbędzie się wyścig jednośladów; o 15 wyścig samochodów osobowych; o 16 wyścig samochodów zagranicznych zaś na koniec o 17 wyścig „dwusuwów” – wylicza Mariusz Chłapek z GRH Powstaniec Śląskie, główny pomysłodawca imprezy.

 

 

Specjalnie w tym celu do Wodzisławia przyjadą samochody takie jak Syrena, Warszawa, Fiat 125, Trabant, Wartburg, Nysa, Żuk, Zastawa, VW Golf 1 oraz motocykle Simson, WFM, Dniepr, OSA oraz wiele innych. Ponadto w przerwie wyścigów odbędą się konkursy z nagrodami oraz będzie można skosztować peerelowskich przysmaków: waty cukrowej oraz wody prosto z saturatora – dodaje Mariusz Chłapek. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował również dla mieszkańców regionu następujące atrakcje: strzelanie z broni pneumatycznej pod nadzorem instruktora, strzelanie z łuku, gra w kręgle, a dla dzieci specjalnie przygotowane dla nich pole golfowe. O oprawę muzyczną z epoki PRL-u oraz komentarz zadba nasz przyjaciel Mirek z zespołu De Luxe – dodaje Mariusz Chłapek.

 

 

1 maja był w czasach komunizmu jednym z najważniejszych świąt państwowych. W tym dniu odbywały się uroczyste majówki a przede wszystkim pochody 1 majowe. Ulicą 26 marca spod Domu Partii na Rynek przechodziły całe tłumy mieszkańców – dodaje Piotr Hojka z Muzeum w Wodzisławiu. W tym roku w Wodzisławiu po raz kolejny będzie można poczuć namiastkę tych wydarzeń. Niepowtarzalny klimat jaki stworzą stojące przed Muzeum zabytkowe pojazdy oraz wystawa „Szaro-czerwona rzeczywistość” sprawią, że podobnie jak to było 8 marca br będziemy mogli przenieść się w czasie – prosto do czasów Gomółki i Gierka. Tegoroczna wodzisławska majówka z pewnością będzie miała wyjątkowy charakter – dodaje Piotr Hojka.

 

 

Specjalną atrakcją dla najmłodszych mieszkańców miasta będzie możliwość zobaczenia z bliska możliwości wozów bojowych wodzisławskiej straży pożarnej. Automobil Klub Śląski i wodzisławscy strażacy specjalnie na tę okazję przyjadą na stadion gdzie zaprezentują umiejętności szybkiego i skutecznego udzielania pomocy – mówi Mariusz Chłapek. O godzinie 13:00 na stadionie MOSiR planujemy pokaz ratownictwa drogowego i spotkanie z wodzisławskimi strażakami. Chcemy aby obecni na majówce mieszkańcy zapoznali się z podstawami pierwszej pomocy. Ma to na celu przede wszystkim propagowanie wśród mieszkańców regionu idei bezpiecznej jazdy oraz udzielania pomocy – kontynuują Piotr Hojka i Kazimierz Piechaczek.