Dane teleadresowe

ul. ks. płk. Wilhelma Kubsza 2
44-300 Wodzisław Śląski


tel. 32 455-25-74

kontakt@muzeum.wodzislaw.pl


NIP: 647-22-25-933
GPS: 50.00240°N, 18.46492°E

Godziny pracy biur Pałacu

poniedziałek – piątek: 730 - 1530

Godziny otwarcia wystaw

PONIEDZIAŁEK

NIECZYNNE

WTOREK

8.00-14.00

ŚRODA

8.00-14.00

CZWARTEK

8.00-14.00

PIĄTEK

14.00-20.00

SOBOTA

9.00-15.00

NIEDZIELA

12.00-18.00

Ceny biletów

Wszystkie atrakcje Pałacu są bezpłatne
Witamy na nowej stronie internetowej Muzeum w Wodzisławiu Śląskim

 Dokładnie 40 lat temu mocą nadanego przez ówczesne władze miasta statutu powołano do życia Muzeum w Wodzisławiu Śląskim. W związku z obchodzonym jubileuszem w Pałacu Dietrichsteinów, gdzie mieści się Muzeum, można oglądać wystawę przedstawiającą historię powstania i przemian jakie miały miejsce w placówce. Celem ekspozycji jest nie tylko przypomnienie mieszkańcom Wodzisławia Śląskiego jak dawniej wyglądała placówka, ale przede wszystkim pokazanie, że Muzeum wciąż dostosowuje się do potrzeb odbiorców.

 

Na wystawie można zobaczyć jak zmieniały się ekspozycje stałe i czasowe. Można także przekonać się jak przez te wszystkie lata Muzeum adaptowało poszczególne pomieszczenia tak, aby były jak najbardziej wygodne w odbiorze dla zwiedzających. Wreszcie można poczytać o całkowicie nowych przedsięwzięciach, takich jak Noc w Muzeum, Gra uliczna, czy różnego rodzaju konferencje. Wszystko to organizowane oczywiście z myślą o potrzebach i zainteresowaniach mieszkańców Wodzisławia Śląskiego, ale również miejscowości ościennych. Podobnie zmieniona została również Galeria, w której można obecnie coraz częściej podziwiać obrazy, grafiki, czy rzeźby lokalnych twórców. Wszystko to, a również opisy zbiorów poszczególnych działów merytorycznych oraz prowadzone przez nie badania można zobaczyć na wciąż otwartej ekspozycji w Muzeum w Wodzisławiu Śląskim.

 

 

Niestety przyjdzie taki czas, że salę czasową będzie trzeba oddać na kolejną wystawę, a fakt o niedawno obchodzonym przez nas jubileuszu odejdzie w niepamięć. Aby więc do tego nie doszło postanowiliśmy uruchomić nową, mamy nadzieję bardziej przyjazną i nowoczesną, stronę internetową Muzeum w Wodzisławiu Śląskim. Pragniemy, aby jej powstanie było przypomnieniem 40-lecia powołania placówki oraz odpowiedzią na wciąż wzrastające Państwa oczekiwania względem naszego Muzeum. Powstanie nowej strony internetowej ma również służyć lepszemu przekazowi informacji na temat bieżących wydarzeń w Muzeum oraz zachęcić Państwa do wciąż aktywniejszego udziału w organizowanych przez nie przedsięwzięciach.