Wyniki konkursu historycznego

Z okazji 90. rocznicy Plebiscytu i III Powstania Śląskiego pod honorowym patronatem Prezydenta Wodzisławia Śląskiego Mieczysława Kiecy 18 marca 2011 r. w wodzisławskim Muzeum odbył się konkurs historyczny. Konkurs zorganizował Piotr Hojka z Muzeum w w Wodzisławiu Śląskim wspólnie z Marianem Maćkowskim historykiem P.O.D.N. z Wodzisławia.

Uczniowie gimnazjów z terenu powiatu wodzisławskiego odpowiadali na szczegółowe pytania dotyczące powstań śląskich i plebiscytu. W czasie trwania konkursu wykazali się oni dużą wiedzą historyczną i umiejętnościami.
Po 5 emocjonujących rundach jury w skład którego weszli: Sławomir Kulpa, Marian Maćkowski, Krzysztof Witosz i Piotr Hojka wyłoniło zwycięzce konkursu.

Najlepszą wiedzą wykazała się Zuzanna Homel z pszowskiego gimnazjum. Drugie miejsce zajął Kamil Szczodry z gimnazjum w Skrzyszowie. O trzecie miejsce walczyli Radosław Romanek z gimnazjum w Pszowie i Zuzanna Bura z gimnazjum w Czyżowicach. Ostatecznie po dogrywce trzecie miejsce zajął Radosław Romanek. W konkursie brali udział również: Julia Fudalej z Pszowa, Kinga Sitko i Sandra Kawecka obie z Gimnazjum nr 3 z Wodzisławia, Judyta Kionka z Gołkowic, Paweł Komenda z Wodzisławia, Agnieszka Dzierżęga i Dawid Klon z Czyżowic oraz Dżesika Niedzielska z Rogowa. Wszystkim gratulujemy!

Opiekunami uczniów byli nauczyciele historycy: Katarzyna Popardowska z Pszowa, Barbara Bielawska i Tomasz Grądzki z Wodzisławia, Marcin Nowak z Gołkowic, Beata Godoś z Czyżowic, Iwona Brudny ze Skrzyszowa i Karina Pytlik- Lupa z Rogowa.

Nagrody w konkursie ufundowali: Muzeum w Wodzisławiu Śląskim, Urząd Miasta Wodzisławia Śląskiego, Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe i Nowiny Wodzisławskie.