Nasza-klasa i wodzisławskie Muzeum

Muzeum w Wodzisławiu Śląskim Od kilku lat w Internecie niesłychaną popularnością cieszy się założony przez studentów Uniwersytetu Wrocławskiego portal społecznościowy nasza-klasa.pl (dziś nk.pl). Z czasem wprowadzono możliwość tworzenia kont fikcyjnych z czego szybko zaczęły korzystać różnego typu stowarzyszenia, partie i organizacje. Idąc tym tropem Muzeum w Wodzisławiu Śląskim postanowiło również skorzystać z oferty nk.pl i stworzyło własny profil.

Nowe konto muzealne jest czynne od 1 lipca tego roku pod nazwą Muzeum Miejskie w Wodzisławiu Śląskim (Pałac Dietrichsteinów). Na stronie będą umieszczane informacje o bieżących wydarzeniach, relacje z imprez organizowanych przez placówkę oraz zdjęcia z wystaw i wydarzeń muzealnych. Można również tam znaleźć informację o godzinach otwarcia Muzeum, numerze telefonu i adresie strony internetowej.

Mamy nadzieję, że portal nk.pl przyspieszy przekaz informacji pomiędzy obywatelami miasta i Muzeum oraz pozwoli na bardziej aktywne uczestnictwo mieszkańców w wydarzeniach placówki.

Zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych do przyłączenia się do grona znajomych Muzeum i śledzenie naszych bieżących wydarzeń.

Aktualnie można tam znaleźć relację czwartkowych „SPOTKAŃ Z HISTORIĄ”, na których młodzi obywatele Wodzisławia Śląskiego uczyli się czym zajmuje się NUMIZMATYKA, czyli m.in. czym płacono zanim pojawiły się monety, jak wyglądały ich pierwowzory oraz jak odróżnić banknot fałszywy od oryginału. Dodatkową atrakcją była możliwość samodzielnego wybicia sobie pamiątkowej monety-żetonu oraz stworzenie własnego banknotu.

Jednocześnie zapraszamy na kolejne „SPOTKANIA Z HISTORIĄ”, które odbędą się 22 lipca o godz. 10:00. Tym razem zajmiemy się GENEALOGIĄ i będziemy próbować stworzyć drzewo naszych przodków. Na zapisy czekamy w sekretariacie Muzeum, pod nr. tel. (32) 455-25-74 lub drogą mailowa: muzeumwodzislaw@onet.eu Wstęp bezpłatny.