Zima w mieście - ferie w Muzeum

Jak co roku, Muzeum w Wodzisławiu Śląskim zaprasza dzieci i młodzież do wspólnego spędzenia ferii zimowych.  W tym roku spotkamy się cztery razy, a każde z zajęć będzie jedyne i niepowtarzalne.

17 stycznia o 12:00 zapraszamy na Warsztaty Mozaikowe. Letnie spotkania z mozaiką cieszyły się wielkim powodzeniem, jak będzie tym razem? Koszt zajęć to 5 zł od osoby, nie ma ograniczeń wiekowych, ale młodsze dzieci zachęcamy do przybycia w towarzystwie osób dorosłych.

19 stycznia o 12:00 prawdziwa gratka dla miłośników mumii i piramid. Na zajęciach pt. Egipt Faraonów przeniesiemy się kilka tysięcy lat wstecz, do doliny Nilu, by zapoznać się z tamtejszą niezwykłą kulturą. Dodatkowo gratką jest, że prowadząca te zajęcia pani archeolog dwukrotnie brała udział w badaniach w słynnej Dolinie Królów i opowie również o swoich egipskich doświadczeniach.

24 stycznia o 12:00 zapraszamy wszystkich - również dorosłych na wycieczkę Wokół Starego Wodzisławia z muzealnym przewodnikiem.  Trzymamy kciuki za pogodę, bo do zobaczenia jest naprawdę bardzo dużo! Ze względów bezpieczeństwa dzieci poniżej 10 lat zapraszamy tylko pod opieką dorosłych, koszt wycieczki to 3 zł od osoby.

26 stycznia o 12:00 spotkamy się z prehistorycznymi ssakami. Tajemnicze życie mamutów - to tytuł naszych zajęć. Pamiętacie słynne znalezisko mamuciego kła w Zawadzie? Bedzie można zobaczyć go, pierwszy raz po powrocie z konserwacji!

Bardzo prosimy o wcześniejsze zapisy na zajęcia, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona. Można dokonać ich osobiście w Muzeum, mailowo (kontakt@muzeum.wodzislaw.pl), albo telefonicznie: (32) 455 25 74

Serdecznie zapraszamy!