ZAPISANE NA SKÓRZE sztuka tatuażu przez stulecia

Wspólnie przy współpracy dwóch śląskich muzeów, Muzeum w Wodzisławiu Śląskim oraz Polish Tattoo Museum z Gliwic, 11 kwietnia odbędzie się niesamowita wystawa, w całości poświęcona tematowi tatuażu i jego historii.

Wystawa ma ambicje przybliżyć niezwykle interesującą historię zjawiska tatuowania na świecie oraz zaprezentować wysoki poziom artystyczny, jaki tatuaż osiągnął obecnie. Muzeum Tatuażu z Gliwic udostępni swoje eksponaty i zilustruje kulturowe bogactwo oraz etniczne piękno tej prastarej metody zdobienia ciała, a zaproszone do współpracy śląskie studia tatuażu udowodnią, że tatuaż współczesny naprawdę jest sztuką.
Zaproszone do współpracy studia: d3xs.com z Gliwic, Studio Tatuażu SPEAK IN COLOR by Kosa z Wodzisławia Śląskiego, INK-OGNITO TATTOO z Rybnika, Spider Tattoo z Gliwic, Kamuflaż Tattoo z Jastrzębia Zdroju oraz Studio tatuażu artystycznego Art-Line Crew Tattoo Rybnik.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

An amazing exhibition devoted solely to tattooing and its history on display in Wodzisław Śląski. It opens on 11 April, thanks to the collaboration of two Silesian museums, the Museum in Wodzisław Śląski and the Polish Tattoo Museum in Gliwice.
The exhibition will shed light on the fascinating history of tattooing as well as show a very high level that tattooing has reached nowadays. The artefacts of the Polish Tattoo Museum collections will illustrate the cultural abundancy and ethnic beauty of this ancient body adornment method. Silesian tattoo shops collaborating with us on that event will prove that modern tattooing is a true art.
Collaborating tattoo shops: D3XS from Gliwice, Studio Tatuażu SPEAK IN COLOR by Kosa from Wodzisław Śląski, INK-OGNITO TATTOO from Rybnik, Spider Tattoo from Gliwice, Kamuflaż Tattoo from Jastrzębie Zdrój and Studio Tatuażu Artystycznego Art-Line Crew Tattoo Rybnik.