Okiem widziane, duszą pisane...

Pomimo zimna, deszczu i listopadowej pluchy wieczór 12 listopada w wodzisławskim Muzeum był ciepły i magiczny. Już dawno nie było tutaj tak tłoczno i wesoło! Zebrali się tłumnie miłośnicy poezji, by posłuchać wierszy Ewy Wierzbinskiej - Kloska - kobiety niezwykłej, bardzo pogodnej i dzielnej, której nie załamały przeciwności losu. Pani Ewa recytowała swe wiersze na zmianę z dwiema dziewczynkami Nikolą i Dagmarą, a zaczęła od utworu pod znamiennym tytułem "A ja Cię Kocham" o poezji oraz „We Dwoje”, który zadedykowała swojemu mężowi.

Niezwykła i dzielna jest również druga bohaterka wieczoru: dziewięcioletnia Nikola Gościniak,

której portrety w obiektywie Franciszka Brzozy goście mogli podziwiać podczas drugiej części wernisażu. Nikola pozowała jak prawdziwa modelka, na fotografiach widać, jak dużo frajdy sprawiły jej przebieranki oraz pozowanie ze zwierzętami - pieskiem i kameleonem. Na kilku zdjęciach możemy również zobaczyć rodzinę Nikolki oraz jej młodych przyjaciół.

Po przerwie nastąpiła dalsza cześć wieczoru poetyckiego. Utwory pani Ewy urzekają mądrością i radością życia, są pełne kolorów, miłości i pogodnego szaleństwa. Ukazały się już dwa tomiki wierszy autorki, które można było zakupić na zakończenie niniejszego wieczoru.

Wszystkich zainteresowanych poezją Ewy Wierzbińskiej - Kloska odsyłamy na jej stronę, gdzie znajduje się kilkadziesiąt jej wierszy. Wystawę fotografii Nikoli można oglądać w wodzisławskim Muzeum do końca bieżącego roku.

Już teraz zapraszamy!

MY Z XXI WIEKU